Кошик
318 відгуків
promo_banner
+380 (98) 822-97-47

Келихи для шампанського і сухого стали ще більше!

Келихи для шампанського і сухого стали ще більше!

Келихи для вина, для ігристого, для сухого червоного або білого напівсолодкого - це неважливо, факт залишається фактом – винні келихи за останні триста років збільшилися небагато-немало, а майже в сім разів. Ми стали пити більше алкоголю, а саме вина, або причина все-таки в іншому. У цьому спробували розібратися британські вчені. Вивчення винних келихів дослідники почали з першої половини 18 століття і до наших днів.

Британські вчені вивчили 411 зразків старовинних винних келихів. Так їм довелося зазирнути в музеї, приватні колекції, і навіть купити деякі види келихів на аукціоні. Як вже відомо, на початку 18 століття обсяг середнього винного келиха становив 66 мл рідини, що більше нагадував те, що ми зараз називаємо чаркою, тоді як в наші дні в середньому в келих можна налити 449 мл вина — майже в 7 разів більше! Так, сучасні келихи не прийнято наливати вино до самих країв, але і майже 300 років тому люди навряд чи наповнювали свої келихи по вінця.

 

                        

 

Так чому ж винні келихи раніше були набагато менше, ніж зараз. Це пов'язано з їх дорожнечею (у багатьох європейських країнах існував так званий «податок на скло»), і з тим, що такий посудину для вина не так вже легко було виготовити. Чим ближче до сучасних реалій, тим більше ставали келихи, так як з'являлися нові техніки, а це дозволяло робити стінки келихів тонше і обсяг більше. При цьому матеріалу витрачалося менше, і він з часом дешевшав.

 

                  

 

Так проаналізувавши «еволюцію» винного келиха вчені з'ясували, що він практично не змінювався до 1960-х років. У Великобританії фужери стали трохи більше коли скасували податок на скло в 1845 році. Зате в 1960-х по 1980-х роках середній обсяг винного келиха збільшився в чотири рази. А до 2004 року він став у сім разів більше в порівнянні із зразками початку XVIII століття.

 

                     

                   

Ми згодні, що на розмір келихів впливає безліч факторів - не тільки технологія виробництва, але і специфічні податки, автоматизація виробництва та мода. Ми не заперечуємо вище зазначеним доказам, але разом з цим вважаємо, що великі елегантні келихи це просто красиво. А красиві келихи з кольорового скла, келихи з бессвинцового кришталю, бокали для вина білого, червоного вина, бокали для шампанського самих різних форм і обсягів ви зможете знайти в розділі «Посуд для напоїв» на сайті venchik.com.ua. А купити красиві келихи для вина можна оформивши замовлення на сайті нашого магазину Venchik або зателефонувавши за вказаними телефонами. Приємних Вам винних вечорів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner